فروش انواع مدل های کاغذ دیواری و لیست قیمت آن ها

خانه    فروش انواع مدل های کاغذ دیواری و لیست قیمت آن ها

کاغذ دیواری یکی از عناصر مهم در زیبایی و دلنشین بودن دکوراسیون داخلی و انتخاب مناسبی برای طراحی دکور فضاهای اداری و مسکونی می باشد. کاغذ دیواری به دلیل نصب سریع و آسان و هم به دلیل تنوع خیلی زیاد در طرح و رنگ انتخاب بسیار مناسبی می باشد، برای انتخاب کاغذ دیواری باید به کاربری اتاق و نوع چیدمان آن و رنگ مورد استفاده در آن اتاق توجه کرد.

این محصول از طرح های متوع و ورقه های گرماژ بالا و معمولی در جنس و رنگ و طرح های متنوعی تولید و بوسیله چسب های مخصوص سطح دیوار را می پوشاند. تناسب و زیبایی دکوراسیون داخلی با سلایق و روحیات افراد یک دغدغه همیشگی می باشد. کاغذ دیواری هم به عنوان محصولی کاربردی و بسیار متنوع از نظر رنگ، جنس و طرح همیشه یکی از گزینه های اصلی برای اجرا یا تغییر در دکور یک نمای داخلی است.

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری نوعی روکش که برای پوشاندن سطح دیوارها می‌باشد. در قدیم این دیوارپوش، از تنوع چندانی برخوردار نبود اما امروزه خوشبختانه انواع و اقسام این محصول در بازار موجود است.
برای درک بهتر اهمیت کاغذ دیواری این نکته را یادآوری می کنیم که در واقع این دیوارها هستند که نما و فرم داخلی یک بنا را می سازند، بنابراین می توان گفت طراحی و اجرای یک دکوراسیون زیبا از دیوار های آن شروع می شود و بدون توجه به نمای دیوارهای داخلی نمی شود دکوری چشم نواز را ایجاد کرد. از جهت دیگر، تنوع زیاد در کاغذ دیواری ها و مزیت های آن نسبت به نقاشی، به شما این قدرت را می دهد که فضای خانه یا محل کار خود را آن طور که دلتان می خواهد طراحی کنید.
میل انسان ها به تجمل و زیبایی او را به سمت استفاده از لوازم طراحی داخلی سوق میدهد. زیبایی و آراسته کردن دیوارها از دیرباز تاکنون مورد توجه انسان‌ها برای زیبایی و زینت منزل خود بوده است و امروزه، عصر استفاده از کاغذ دیواری به عنوان یک دیوارپوش بی‌نظیر است. اگر می خواهید در دکور محل کار یا منزل خود تغییرات چشمگیر و سریع داشته باشید، نصب کاغذ دیواری می تواند به شما کمک شایانی بکند. در ادامه شما را بیشتر با انواع کاغذ دیواری آشنا خواهیم کرد.

تاریخچه کاغذ دیواری

کاغذ دیواری از دیرباز مورد استفاده قرار میگرفته، ممکن است برای بعضی ها این پرسش پیش بیاید که کاغذ دیواری مگر در همین چند دهه اخیر وارد بازار نشده؟ تاریخ‌شناسان بر این باور هستند که تاریخچه استفاده از کاغذ دیواری ها به چین باستان برمی‌گردد. چینی‌ها ۲۰۰ سال پیش از میلاد مسیح کاغذ برنج را تولید می‌کردند و روی دیوار می‌چسباندند.

منابع تاریخی نشان دهنده این است که در قرن هشتم میلادی، راز کاغذ توسط یک چینی افشا شد و پس از آن اروپایی‌ها دنبال استفاده از این هنر در منازل خود بودند. در گذشته این دیوارپوش طرحی شبیه فرشته‌ها داشت. بعضی ها آن را روی دیوارهای خانه خود می‌چسباندند و بعضی افراد دیگر آن را به صورت آزاد نصب می‌کردند. یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین کشورهایی که در این صنعت فعال می باشد انگلستان است.

پرسشی که پیش می آید این است که این نوع دیوارپوش چه زمانی وارد ایران شده است؟ شاید باورتان نشود اما این نوع از دیوارپوش در دوران ناصرالدین شاه وارد ایران شده است. او در زمانی که داشت کاخ گلستان را بازسازی می‌کرد، تصمیم گرفت از کاغذ دیواری برای پوشاندن دیوارهای این کاخ استفاده کند و همین جا بود که این دیوارپوش وارد بازار ایران شد و تاکنون با قدرت تمام در این بازار باقی مانده و امروزه طرفداران پر و پا قرص و زیادی دارد. تا حدودی دیوار کاغذی جای دیوارپوش گچ را گرفته است.

خرید انواع موکت با بهترین قیمت در رنگ ها و طرح های مختلف

جنس کاغذهای دیواری از چیست؟

بیشتر انواع کاغد دیواری های موجود در بازار از دو نوع کاغذی و وینیل (PVC) می باشند. کاغذ دیواری هایی که از جنس کاغذ تولید شده و روانه بازار می شوند به طور کلی کاربرد موقت داشته و نمی توان از آنها برای مدت طولانی استفاده کرد.

دلیل این موضوع این است که اولا این نوع کاغذ دیواری قابل شستشو و تمیز شدن نیستند و ثانیاً بسیار بیشتر آلودگی و غبار را به خود جذب می کنند. ولی کاغذ دیواری های نوع وینیل که از جنس PVC تولید می شوند برعکس آن ها هم کمتر آلودگی را جذب می کنند و هم با استفاده از دستمال مرطوب قابل شستشو می باشند.

کاربردهای مختلف کاغذ دیواری

در گذشته از انواع مدل‌ طرح و مدل ها برای تولید و عرضه کاغذ دیواری استفاده می شد، بسیار محدود بود و به همین خاطر هم مردم چندان علاقه‌ای به چسباندن این مدل از دیوارپوش ها بر روی دیوارهای منازل خود نداشتند اما در حال حاضر طرح ها و نقش های مختلف و بسیار زیادی برای کاغذدیواری ها موجود می باشد و به همین دلیل می‌توان بسته به طرح، رنگ و نقش و جنس روکش، کاربردهای مختلفی برای آن در نظر گرفت. در ادامه به چند مورد از انواع کاغذ دیواری اشاره شده است:

 • کاغذ دیواری مخصوص اتاق پذیرایی
 • کاغذ دیواری مخصوص اتاق خواب
 • کاغذ دیواری مخصوص فروشگاه‌ها
 • کاغذ دیواری برای اتاق کودکان
 • کاغذ دیواری مخصوص شرکت‌ها، دفاتر مرکزی و فضاهای اداری
 • کاغذ دیواری های کلاسیک
 • کاغذ دیواری های اسپرت

اولین موردی که برای خرید کاغذ دیواری باید در نظر داشته باشید این است که کاغذ دیواری را  در چه مکانی میخواهید استفاده کنید. مثالا اگر می‌خواهید در اتاق کودک خود از آن استفاده کنید، باید مراقب باشید کاغذی که می‎خرید مواد شیمیایی و آلاینده نداشته باشد و از طرف دیگر باید کاغذی بخرید که قابل شستشو باشد تا اگر کودک شما احیاناً آن را کثیف کرد بتوانید راحت آن را تمیز کنید.

مزایای کاغذ دیواری

پوشاندن دیوارها با استفده از کاغذ دیواری ها مزایای مورد توجهی دارد. اگر بین معایب و مزایای کاغذ دیواری نسبت به نقاشی با رنگ بخواهیم مقایسه ای انجام بدهیم می توان به مواردی از این قبیل اشاره کرد: امکان استفاده از طرح های مختلف به جای اجرای نقاشی تک رنگ و یک دست، تنوع فراوان در طرح و رنگ کاغذ دیواری، تمیز بودن کار نصب کاغذ دیواری نسبت به نقاشی و از همه مهمتر ارزانتر بودن و قابلیت نصب و تعویض سریع کاغذ دیواری.

یکی از موارد جذاب بودن کاغذ دیواری این مورد می باشد که طراح دکوراسیون می تواند با انتخاب طرح های متفاوت احساسات دیداری بسیار متفاوتی برای افراد به وجود آورد. برای نمونه استفاده از کاغذ دیواری با طرح های عمودی باعث می شود ارتفاع دیوارها بلندتر به نظر آید. حتی طرح هایی وجود دارند که با نصب آنها فضای داخلی بزرگتر و عمیق تر به نظر می رسد.

به طور کلی برخی از مزایای استفاده از کاغذ دیواری عبارت اند از:

 • امکان اجرا روی تمام سطوح مختلف دیوار بدون زیرسازی
 • نصب بسیار سریع، در حد یک الی دو روزه
 • امکان ایجاد احساسات و تصورات بصری دلخواه
 • تنوع فراوان در طرح و رنگ و بالطبع آزادی عمل در طراحی
 • استفاده از کاغذ دیواری تا حدی میتواند عایق صوتی و فضای آکوستیک ایجاد کند.
 • وجود انواع کاغذ دیواری مخصوص فضاهای مختلف مانند اتاق کودک یا محل کار
 • قابلیت شستشو و تمیز کردن کاغذ دیواری با استفاده از دستمال مرطوب

انواع مدل های کاغذ دیواری

کاغذ دیواری‌ ها بر اساس طرح و جنسی که دارند، به انواع متفاوتی تقسیم می‌شوند. در ادامه مطلب به چند مورد از انواع این دیوارپوش محبوب اشاره می‌کنیم، البته باید به این نکته دقت کنید که ممکن است بعضی از این موارد ممکن است در بازار ایران موجود نباشد.

کاغذ دیواری دارای روکش وینیل

در این مدل اصل دیوارپوش از جنس کاغذ می باشد اما بر روی آن یک رویه طرح‌دار با نمونه وینیل آکریلیک یا پلی وینیل کلراد قرار گرفته است. این نمونه هم قابلیت شستشو دارد، در بین کاغذ دیواری‌های ضدلک طبقه‌بندی می‌شود و در برابر چربی و رطروبت دوام قابل قبولی دارد. البته بهتر است آن را به صورت مستقیم با آب نشوییم. اکثر کاغذ دیواری‌هایی که در حال حاضر در بازار وجود دارد جزو همین دسته هستند.

کاغذ دیواری ضد آب

خرید کاغذ دیواری ضد آب و قابلیت شستشوی کاغذ دیواری با آب و عنوان هایی مانند این در سایت ها و فروشگاه های زیادی به چشم میخورند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که در واقع کاغذ دیواری ضد آب، به معنای واقعی، وجود ندارد و هیچ کاغذ دیواری ای را نمی توان به صورت مستقیم با آب شست.

به کاغذ دیواری هایی که می توان آنها را با کف و دستمال شست، ضد آب می گویند. این نوع کاغذ دیواری ها دارای یک لایه به نام وینیل هستند که مقاومت در برابر آب را تا حد خوبی بالا میبرد.

کاغذ دیواری دارای روکش پارچه ‌ای

این مدل از کاغذ دیواری ها یک ماده سبک از آکریلیک یا وینیل مایع دارد. سپس لایه طرح‌دار آن را روی این روکش چاپ می‌کنند.

کاغذ دیواری نانوون

این مدل از کاغذ دیواری از مخلوطی الیاف فیبر و الیاف نساجی سلولزی بلند تولید می‌شوند. این مواد با استفاده از مواد آکریلیک تقویت می‌شود و با کمک رنگدانه‌ها در آن یک رشته ایجاد می‌شود. از طرف دیگر این نوع از کاغذدیواری قابلیت شستشو دارند و همچنین هنگام نصب نیازی به کاغذکاری نیست. دوام این نوع کاغذدیواری بسیار بالا است.

کاغذ دیواری دارای وینیل سخت و جامد

در این نوع دیوارپوش، یک لایه کاغذی لمینیت‌شده وجود دارد که روی آن یک روکش وینیلی جامد قرار گرفته است. این نوع از کاغذدیواری هم قابلیت شستشو دارد و می‌توان آن را به راحتی از دیوار جدا کرد. در فضاهایی که رطوبت، چربی و احتمال لکه گرفتن وجود دارد می‌توان از این کاغذدیواری استفاده کرد.

شست و شوی کاغذ دیواری

از لحاط مقاومت کاغذ دیواری در برابر آب، دو نوع از مدل های کاغذ دیواری وجود دارد، انواع مدل های قابل شستشو (با استفاده از کف و دستمال) و انواع غیر قابل شستشو. به مورد اول کاغذ دیواری ضد آب هم گفته می شود. اما مورد دوم حتی ممکن است با استفاده از کف و دستمال هم خراب شود و لذا تنها باید با دستمال تمیز شوند.
لازم است تاکید کنیم که منظور از شست و شوی کاغذ دیواری استفاده از آب فراوان نیست، چراکه باز کردن آب شیلنگ روی هر نوع کاغذ دیواری باعث فرو افتادن آن می شود. همانطور که پیشتر گفته شد، کاغذ دیواری های معروف به ضد آب را هم تنها باید با کف و دستمال یا اسفنج شست.

راهنمای انتخاب و خرید کاغذ دیواری

همان طور که قبلا اشاره کردیم انواع و اقسام مدل های کاغذ دیواری در بازار موجود است و تنوع طرح و رنگ این نوع دیوارپوش به قدری بالاست که خرید کاغذ دیواری را مشکل و پیچیده می‌کند. در ادامه یک سری نکته هایی برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب ارائه کردیم:

 • ارتفاع سقف منزل یا شرکت خود را هم در نظر بگیرید. اگر سقف بلند است از مدل‌هایی با طرح افقی و چنانچه سقف کوتاه از طرح عمودی استفاده کنید.
 • از رنگ پرده، مبلمان، فرش، لوستر و سایر وسایل منزل غافل نشوید. مدلی انتخاب کنید که با سایر اجزا هماهنگ باشد.
 • در صورتی که تمایل دارید منزل خود را با کاغذ دیواری‌های قدیمی تزیین کنید، پیشنهاد می‌شود کاغذدیواری داماسک خریداری کنید که از دهه ۵۰ و ۶۰ شمسی به یادگار مانده است و منازل آن دوران را به آدم یادآوری می‌کند.
 • برخی از متخصصان دکوراسیون داخلی، کاغذدیواری با لایه وینیل را مناسب می‌دانند و توصیه می‌کنند؛ زیرا این مدل هم قابلیت شستشو دارد و هم کیفیت بسیار بالایی دارد. شاید قیمت نسبتاً بالاتری داشته باشد ولی اگر کیفیت و دوام آن را در نظر بگیرید، متوجه می‌شوید که خرید کاغذ دیواری با لایه وینیل واقعاً مناسب و مقرون به صرفه است.
 • در صورتی که می‌خواهید کاغذ دیواری خانه شما را بزرگ‌تر نشان دهد از رنگ‌های روشن استفاده کنید.
 • در هنگام انتخاب این نوع از دیوارپوش حتماً به بودجه خودتان و قیمت کاغذ دیواری توجه داشته باشید.
 • یکی دیگر از توصیه‌های متخصصان دکوراسیون داخلی این است که حتماً لازم نیست تمام دیوارهای منزل را کاغذدیواری کنید. می‌توانید قسمت‌های مشخصی را کاغذ دیواری کنید که زیبایی آن به چشم بیاید. خرید کاغذ دیواری برای تمام بخش‌های منزل گاهی باعث خستگی چشم و بی‌تفاوت شدن انسان به تنوع ایجادشده می‌شود.

قیمت کاغذ دیواری

قیمت کاغذ دیواری موارد مختلفی را شامل می شود. جنس، برندهای متفاوت، و کشور های تولید کننده کاغذ دیواری روی قیمت آن تاثیرگذار می گذارند.

قیمت کاغذ دیواری معمولا به صورت رولی محاسبه می شوند. هر رول کاغذ دیواری با توجه به عرض آن متراژ مشخصی از دیوار را پوشش می دهد. عرض رول نیز بر قیمت تاثیرگذار است. برند و کشور تولید کننده کاغذ دیواری نیز از فاکتور های دیگر موثر بر قیمت است. طبعاً قیمت کاغذ دیواری های با جنس های مختلف نیز رابطه مستقیم دارد.

از آنجا که کاغذ دیواری‌ها در رنگ ها و طرح‌ها ی متفاوتی به بازار عرضه می‌شود و جنس‌های مختلفی دارد، قیمت کاغذ دیواری هم بسیار متفاوت و متنوع است. در صورتی که تمایل به خرید کاغذ دیواری دارید، حتماً بودجه خود را مشخص کنید، ابعاد فضایی که می‌خواهید روی آن کاغذ دیواری نصب کنید را تعیین کنید و در نهایت بر اساس این دو مؤلفه، قیمت کاغذ دیواری مناسب خود را برآورد کنید. البته فروشگاه اینترنتی منزل همواره در تلاش است که مناسب‌ترین قیمت ممکن را به مشتریان محترم ارائه دهد.

هزینه نصب کاغذ دیواری چگونه محاسبه میشود؟

هزینه نصب کاغذ دیواری با توجه به متراژ دیوارها محاسبه می شود. البته عرض رول های کاغذ دیواری نیز می تواند بر هزینه ی نصب تاثیرگذار باشد. در نظر داشته باشید که هزینه ی نصب به قیمت خود کاغذ دیواری اضافه می شود. لازم است تاکید کنیم کاغذ دیواری باید حتما توسط نصاب حرفه ای کاغذ دیواری نصب شود. برای اینکه طرح و الگوهای کاغذ دیواری دقیقا درست و کنار هم در آید، زیر آن حباب ایجاد نشود و نیز مقدار چسب طوری باشد که زیادی نبوده و گوشه های کاغذ دیواری جدا نشود، حتما باید توسط نصاب کاغذ دیواری انجام شود.