آیا جکوزی برای دیسک کمر مفید است

آیا جکوزی برای دیسک کمر مفید است
دسته بندی مقالات
برچسب ها

وقتی به سختی می‌توانید از رختخواب بلند شوید و رفتن به سر کار برای شما دشوار است و نمی توانید از وقت گذراندن با خانواده لذت ببرید و هر حرکت شما مملو از درد است از عوامل کمر درد و دیسک کمر است.

یکی از راه‌ هایی که ممکن است بتوانید درد کمر خود را کاهش دهید خرید وان و جکوزی است تا که زمان خود را در وان آب گرم بگذرانید. ترکیبی از جت های گرما، شناوری و ماساژ در وان آب گرم می تواند به آرامش عضلات کمک کند و باعث تسکین موقت عضلات پشت می شود. با خیساندن کوتاه و منظم به مدت حدوداً بیست دقیقه هر روز، ممکن است بتوانید تسکین مورد نظر خود را پیدا کنید.

آب درمانی با جکوزی

آب درمانی، نوعی فیزیوتراپی است که شامل استفاده از آب برای تسکین درد و درمان می شود. فقط با گذراندن وقت در جکوزی، می توانید از مزایای آن بهره مند شوید، زیرا گردش خون را افزایش می دهد، که به نوبه خود درد عضلات را تسکین می دهد و به تسکین سریعتر علائم دردناک کمک می کند. هیدروتراپی همچنین، انعطاف پذیری ستون فقرات را افزایش می دهد و به سفتی ستون فقرات کمک می کند که معمولاً به عنوان عامل اصلی در ایجاد کمردرد شناخته می شود.

چگونه یک وان آب گرم می تواند به کاهش کمردرد کمک کند

وان آب گرم ممکن است با تشویق ماهیچه های منقبض آنها به آرام کردن کمردرد برای برخی افراد کمک کند. آنها این کار را با ترکیبی از گرما، شناوری و ماساژ انجام می دهند. برای اینکه ببینید آیا وان آب گرم ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد، با یک متخصص پزشکی مشورت کنید.

رفتن به وان آب گرم کوتاه در صبح یا قبل از خواب هر روز می تواند کمک زیادی به بهبود کیفیت زندگی فرد با مزایای زیر کند:

  • شناور شدن : در حالی که گردن در اعماق آب های تسکین دهنده وان آب گرم غوطه ور است، وزن تجربه شده بدن فرد تا ۹۰ درصد کاهش می یابد. این فشار استخوان ها، مفاصل و ماهیچه ها را از بین می برد، از جمله آنهایی که به طور مستقیم و غیرمستقیم با کمر مرتبط هستند.
  • حرارت : آب گرم یک جکوزی دمای بدن فرد را بالا می برد، این باعث افزایش گردش خون، بهبود جریان خون و تقویت آرامش می شود. با شل شدن عضلات، تنش و درد ناشی از آن کاهش می یابد.
  • ماساژ دادن : جکوزی های با کیفیت بالا و لوکس از جت های قدرتمند برای ماساژ گروه های عضلانی اصلی استفاده می کنند. این هیدروماساژ گره‌ها و تنش را از ماهیچه‌ها جدا می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند در آب گرم استراحت کنند و از گرفتگی بیش از حد رهایی می‌یابند.

در حالی که تمام جکوزی ها مزایای گرما و شناوری را ارائه می دهند، وان های آب گرم در توانایی آنها برای ارائه یک ماساژ عالی بسیار متفاوت هستند. برای انتخاب جکوزی هایی که برای کاهش درد کمر مفید هستند، باید به دنبال مدل های جکوزی باشید که به طور خاص این ناحیه از بدن شما را هدف قرار می دهند.

یکی از نکات مهمی که هنگام مقایسه گزینه های ماساژ در جکوزی ها باید به خاطر داشته باشید این است که جکوزی با بیشترین جت ها لزوما بهترین ماساژ را ارائه نمی دهد. جت ها باید توسط یک پمپ جت قوی تغذیه شوند تا تأثیر قابل توجهی داشته باشند و باید به طور دقیق برای ماساژ قسمت های مناسب بدن شما هدف گیری شوند.

یافتن وان جکوزی متناسب با سبک زندگی شما

بسیاری از مدل های جکوزی برای ماساژ و آب درمانی عالی طراحی شده اند. اکثر آنها در ایجاد گرما، شناوری و ماساژ برای کاهش تجربه درد موثر خواهند بود.

پاسخ به نحوه استفاده از وان آب گرم بستگی دارد. خانواده‌های پرجمعیت، یا وان‌های گرم که انتظار دارند مجالس اجتماعی مکرر را میزبانی کنند، با جکوزی بزرگ‌تر مناسب‌تر خواهند بود.

برای پیدا کردن وان آب گرم ایده‌آل خود، همچنین مهم است که یک غوطه‌ورسازی آزمایشی انجام دهید تا جت‌های ماساژ مدل جت آب گرم را از نزدیک تجربه کنید. جکوزی مناسب ممکن است به کاهش درد کمک کند، زیرا استرس را نیز کاهش می‌دهد و هر روز لبخند را بر لبان شما می‌آورد. وان‌های آب گرم با جت‌های هدفمند می‌توانند مستقیماً روی ماهیچه‌ های مورد نظر کار کنند و با یک ماساژ عالی آرامش شادی را به ارمغان می‌آورند.