آیا جکوزی باعث لاغری میشود

آیا جکوزی باعث لاغری میشود
دسته بندی مقالات
برچسب ها

خوابیدن و استراحت درون وان جکوزی آب گرم باعث آرامش بخشیدن به افراد می شود و به شما در دستیابی و حفظ وزن کمک کند. مانند ورزش کردن در باشگاه، دویدن یا حتی انجام ورزش های هوازی، فرو رفتن در جکوزی به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می تواند سطح قند خون شما را کاهش دهد و التهاب را به روش هایی شبیه به یک ساعت کاهش دهد. اگر شما به دنبال این هدف هستید که با استفاده از قدرت جکوزی خود به اهداف کاهش وزن خود برسید، در این مقاله، ما به شما نکاتی را ارائه می دهیم که لاغر شوید!

یکی از موارد پرطرفدارترین از نمونه های مزایای استفاده از وان حمام و جکوزی ، تاثیر آن برای کمک به لاغری است. البته این نکته لازم به یادآوری است که اشخاصی از این مزیت جکوزی بهره می برند که به صورت متداوم از آن بهره ببرند. رگ های خونی شما با قرار گرفتن درون آب گرم  گشاد می شوند و آرامش را به ماهیچه و پوستتان هدیه می دهد.

چه چیزی باعث کاهش وزن می شود؟

برای کاهش وزن باید چربی های بدن از بین برود، از کاهش مصرف شکر و نشاسته گرفته تا وزنه زدن، سوزاندن کالری بیشتر از آنچه که دریافت می کنید، به طور کلی چیزهایی است که برای کاهش وزن لازم است و برای این منظور لازم است تا کالری‌ های ناخواسته بدن سوزانده شود، خوشبختانه راه‌های دیگری نیز برای کاهش وزن بدون فعالیت بدنی زیاد وجود دارد استفاده از جکوزی یکی از این روش ها می باشد.

سوزاندن کالری در وان آب گرم

این موضوع عجیب به نظر می آید، اما واقعیت دارد! خیس خوردن بدن شما به صورت روزانه در جکوزی می تواند به کاهش وزن شما کمک کند، حتی اگر به صورت غیرمستقیم باشد. اگر حدود ۸۰ کیلوگرم وزن دارید، به طور معمول می توانید با غوطه ور شدن خود در جکوزی به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه تا ۱۷ گرم کالری چربی بسوزانید. با این حال، برای از دست دادن حدود یک کیلوگرم چربی، حداقل ۱۵ دقیقه در روز به مدت ۱۲۵ روز خوابیدن در صبح و عصر نیاز دارید. هنگامی که این کار را در ترکیب با برنامه کاهش وزن خود انجام می دهید، می تواند منجر به تفاوت بزرگی در کاهش وزن شود و به شما کمک کند در رسیدن به اهداف کاهش وزن خود متمرکز و با انگیزه بمانید.

شما می توانید در کنار عوامل مهم کاهش وزن مانند ورزش، تغذیه مناسب و رژیم‌های غذایی و سبک زندگی سالم با آب تنی کردن در وان و جکوزی به طور کلی می‌توانید شانس خود را برای رسیدن به هدف کاهش وزن افزایش دهید. آب تنی در وان و جکوزی می‌تواند با روش‌های زیر به هدف کاهش وزن کمک کند:

  • بدن و ذهن شما را آرام می‌کند و استرس و خطرات ناشی از بی‌خوابی و بی‌قراری را کاهش می‌دهد.
  • یک ذهن هوشیار و بدن سالم را تقویت می‌کند که برای کاهش وزن مهم هستند.
  • حرکات کششی و تمرینات آسان در وان و جکوزی
  • احساس ناراحتی در عضلات و مفاصل و درد را به خصوص پس از انجام تمرینات ورزشی کاهش می‌دهد.
  • به عضلات شما کمک می‌کند تا بعد از ورزش و حین ورزش بهبودی پیدا کنند.
  • شرایط سلامتی، از جمله دیابت، آرتروز و مولتیپل اسکلروزیس را که ممکن است مانع برنامه‌های کاهش وزن شما شود بهبود می‌بخشد.
  • عضلات و مفاصل را تسکین می‌دهد تا به بهبود انعطاف‌پذیری کمک کند و توانایی شما را در حرکت آزاد افزایش می‌دهد.

استراحت کردن و لذت بردن از جت‌های پرفشار آب جکوزی خانگی که بدن خسته شما را می‌شوید آرامش بخش است، وقتی که شما آماده‌ی یک تمرین واقعی در داخل خانه هستید حتی مجبور نیستید از وان داغ خارج شوید.

آیا اهداف کاهش وزن خود را ایجاد کرده اید؟

داشتن برنامه اهداف فرآیند کاهش وزن تعیین می کنند که چگونه به آن اهداف دست پیدا کنید. به عنوان مثال، یک هدف فرآیند ممکن است خوردن پنج وعده میوه یا سبزیجات در روز، ۳۰ دقیقه پیاده روی در روز، یا نوشیدن آب در هر وعده غذایی باشد.

خب، این چه ربطی به جکوزی دارد؟

هنگامی که خود را در جکوزی غوطه ور می کنید و از ماساژ تمام بدن توسط جت های آب درمانی لذت می برید، ترشح دوپامین را تشویق می کند که نگرانی و استرس را از بین می برد. همچنین باعث تقویت ذهن هوشیار و بدنی سالم می شود که برای کاهش وزن و در مسیر رسیدن به اهداف شما مهم هستند.

خواب شما را بهبود می بخشد

خواب خوب شبانه شاید یکی از بهترین راهکارها برای حفظ وزن سالم باشد. مطالعه ای که توسط مجله آمریکایی تغذیه بالینی انجام شد، نشان داد که به طور متوسط، افراد کم خواب، ۳۰۰ کالری بیشتر در روز نسبت به افرادی که به طور مداوم خواب شبانه خوبی داشتند، دریافت کردند.

اگر متوجه شدید که برای خوابیدن مشکل دارید، با ۲۰ دقیقه غوطه ور شدن آرامش‌ بخش در وان آب گرم و جکوزی می‌توانید به تقویت‌ برای خواب عمیق‌ تر، بی‌وقفه‌ تر و آرام‌تری که به آن نیاز دارید کمک کنید.

خب  حالا شما با استفاده مداوم و روزانه از وان آب گرم، همراه با خواب خوب و سبک زندگی سالم، می توانید استرس را کاهش دهید، وزن کم کنید و روی دستیابی به اهداف کاهش وزن خود متمرکز بمانید. حالا این چیزی است که ما آن را برد-برد می نامیم!

مشاوره رایگان تلفنی