طراحی و بازسازی خانه و ویلا در کرج و تهران و شمال

خانه    طراحی و بازسازی خانه و ویلا در کرج و تهران و شمال

در طراحی و بازسازی خانه های قدیمی و کلنگی، بازسازی خانه های کوچک و ویلایی، هزینه بازسازی منزل ارائه ی راهنمایی برای طراحی و هزینه بسیار مهم می باشد.  بی شک یکی از تاثیرگذارترین و مهم ترین دلایل در زندگی هر فردیی خانه ای است که در آن زندگی می کند. جایی که هم می تواند هم ساکنین خود را افسرده و از زندگی دلسرد کند و هم می تواند در اشخاص ایجاد شور و شوق زندگی کند.

در زمان کنونی با توجه به مسائل اقتصادی و درآمدی افراد در کشور، خرید خانه یا تعویض خانه و رفتن به مکانی جدید هزینه بسیار بالایی دارد. شما می توانید بجای هزینه برای خرید یک مسکن جدید به نوسازی و بازسازی خانه خود بپردازید و آن را به نوع و سبک مورد نظر و دلخواه خودتان طراحی و نوسازی کنید و از این کار لذت ببرید. با بازسازی و نوسازی شما با صرف هزینه هایی به مراتب پائین تر، صاحب یک خانه یا ویلای جدید شیک و جدید می شوید و با توجه به نظر و سلیقه خودتان آن را طراحی و بازسازی می کنید.

بازسازی خانه و ویلا

هر خانه و ساختمانی پس از طی دوره و زمانی عمر خود را کرده و فرسوده می شود و یا طرح آن قدیمی می شود و با مدل های و جدید و مدرن همخوانی ندارد هر چند که شاید خانه و ویلای شما در زمان ساخت خود یکی از مدرن ترین و شیک ترین و بروز ترین خانه های ساخته شده بوده است. بازسازی منزل علاوه بر جلوگیری از خطرات جانی و مالی ناشی از فرسودگی حس زیبایی پسندی فرد را نیز ارضا می کند.

مراحل بازسازی خانه

 • انتخاب کردن سبک دکوراسیون
 • تغییرات مورد نظر در نقشه خانه و تعویض کردن محل اتاق و افزایش و کاهش تعداد اتاق ها در صورت نیاز
 • انتخاب بین دیوارپوش یا رنگ برای دیوارها
 • تعمیر یا تعویض کف پوش و انتخاب نوع کفپوش مورد نظر
 • بازسازی سرویس بهداشتی و حمام
 • بازسازی محیط خارجی خانه

پیش از انجام عملیات نوسازی، در صورت نیاز نداشتن به تعویض لوله کشی، شیرآلات و برق کشی خانه از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید.
در صورت نیاز بازسازی های کلی بهتر است اعضای خانواده در محل دیگری در آن زمان ساکن شوند و در صورت لزوم خانه را تخلیه یا لوازم منزل را به صورت بسته بندی شده در یکی از اتاق ها قرار دهید.
برای تهیه مصالح و متریال مورد نیاز پیش از انجام پروسه بازسازی دقت کنید که تا آن جایی که بودجه شما اجازه می دهد مواد با کیفیت تری را خریداری نمایید.

بازسازی خانه های قدیمی

یکی از مهم ترین نکته ها در نوسازی و بازسازی منازل قدیمی، پروسه تخریب اصولی و استاندارد می باشد. کمترین قصور و بی تجربگی در پروسه تخریب در بازسازی خانه قدیمی می تواند باعث ایجاد مخاطرات جدی مالی و جانی در پی داشته باشد. انجام عملیات تخریب علاوه بر خود ساختمان مورد بازسازی، می تواند باعث ایجاد خسارت در ساختمان های اطراف نیز شود، بویژه آپارتمان ها علاوه بر همسایگان اطراف، طبقات بالا و پایین نیز در خطر آسیب های ناشی از تخریب غیر اصولی هستند.

بنابراین در مورد تخریب خانه های قدیمی و فرسوده به مواردی مانند: استفاده با احتیاط از دریل مخصوص و متناسب با حد تخریب و شناسایی محل های عبور لوله های آب و برق از کف و دیوارهای خانه و مواردی از این قبیل باید مورد توجه قرار گیرد.

بازسازی خانه های کلنگی

بازسازی خانه های کلنگی با توجه به داشتن خطرات مالی و جانی برای ساکنین به دلیل قدمت بالا و در حقیقت ریشه ای بودن پروسه نوسازی ملک در این مورد، دارای اصول و فنون خاصی می باشند و به همین دلایل انجام این عملیات بوسیله خود مالک امکان پذیر نمی باشد.

استفاده از خدمات یک پرسنل متخصص و با تجربه می تواند از میزان خسارت ها و اشتباهات احتمالی در فرایند بازسازی ساختمان های کلنگی بکاهد و هم اینکه روند بازسازی را سرعت ببخشد.

بازسازی خانه ویلایی قدیمی

در حال حاضر با توجه به گسترش زندگی شهرنشینی و  جمعیت در اکثر شهرهای بزرگ خانه های ویلایی تعدادشان بسیار کم شده و افراد بیشتر به زندگی آپارتمانی روی آورده اند. دیگر از لذت زندگی در خانه های حیاط دار و ویلایی با متراژ بالا خبری نیست و شاید به همین دلیل است که تا چند روز تعطیلی پیش می آید مردم به مسافرت و به خصوص به شهرهای خوش آب و هوای شمال میروند.

بعضی از افراد برای این سفرهای هر از چند گاهی خود ممکن است در شمال ویلایی نوساز یا ویلایی قدیمی بخرند و آن را مورد بازسازی قرار دهند. بعضی از افراد نیز برای تعطیلات و آخر هفته های خود و خانواده شان باغی کوچک و باصفا خریداری و یا خانه ای ویلایی در اطراف شهر خود را ترجیح می دهند.

در بازسازی خانه های ویلایی باید به نکات زیر دقت داشته باشید:

 • در بازسازی خانه های ویلایی بازسازی نمای بیرونی باید مورد توجه قرارگیرد.
 • اگر لوله کشی و تاسیسات خانه ولایی قدیمی هستند باید قبل از اسباب کشی نوسازی و تعویض آنها مدنظر قرار گیرد.
 • استفاده از گیاهان طبیعی در طراحی و بازسازی فضای خانه های ویلایی می تواند بر زیبایی و جلوه این خانه ها بیافزاید. با توجه به نورگیر بودن عالی اکثر خانه های ویلایی پرورش گل و گیاه در این خانه ها با توجه به ذوق و سلیقه افراد خانه می تواند بسیار لذت بخش باشد.
 • توجه به دکوراسیون داخلی این خانه هابا توجه به متراژ بالای اکثر این خانه ها بسیار حائز اهمیت است.
 • در بازسازی خانه های ویلایی در نظر داشتن پنجره ای بزرگ در بخش سالن پذیرایی یا نشیمن خانه ایده ای عالی می تواند باشد.

باز سازی ویلا در نوشهر و شمال

بازسازی ویلا در شمال کشور تفاوت هایی نسبت به سایر شهرها دارد. آب و هوای شرجی و مرطوب در این مناطق باعث می شود ویلاهای شمال زود به زود نیاز به بازسازی داشته باشند.لوله ها، تاسیسات و کابینت های آشپزخانه در این مناطق به دلیل رطوبت و بارش زیاد باران سریعتر پوسیده می شوند وبنابراین در انتخاب رنگ و مصالح و متریال باید با حداکثر دقت انجام پذیرد و موادی انتخاب شوند که تا حد امکان ضد آب، مرغوب و مقاوم در برابر زنگ زدگی تهیه شوند.

نکات دیگری که در رابطه با بازسازی ویلا در شمال می تواند مورد توجه قرار گیرد:

 • شیک ترین و بهترین ایده برای بازسازی خانه های ویلایی شمال کشور طرح هایی با داشتن پنجره های شیشه ای بزرگ برای داشتن ویویی بی نظیر از طبیعت اطراف است.
 • در بازسازی دیوار های ویلا در شمال بایستی از کاغذهای دیواری از جنس پی وی سی مقاوم استفاده شود.
 • کاشت گیاهان و گل های مختلف زیبا و درخت و درختچه های تزیینی مختلف و همچنین ساخت یک آلاچیق رویایی در حیاط ویلا می تواند در زیبایی برای  طراحی و بازسازی حیاط ویلا بسیار کمک کند.

بازسازی خانه های کوچک

معمولا برای افزایش فضای خانه های کوچک و طراحی برای بالا بردن کارایی این خانه ها تنها روش بازسازی خانه های کوچک می باشد. در ابتدای ساخت این خانه ها طراحی داخلی نادرست می تواند فضای داخلی آن ها را کوچکتر از آنچه که هستند نشان دهند و متاسفانه این مسئله گریبان آپارتمان ها و خانه های با متراژ پایین را می گیرد. بازسازی اصولی و تغییر دکوراسیون داخلی تنها راه چاره برای رفع این مشکلات است.

در بازسازی منزل های کوچک و آپارتمان های با متراژ پایین باید ای مسئله را مورد توجه قرار داد که وجود دیوارهای گچی و آجری به خاطر جدا کردن اتاق ها و به خصوص آشپزخانه از سایر فضاها می تواند خانه را دلگیرتر و کوچکتر کند، بنابراین بهتر است این دیوارها در صورت حایل نبودن تخریب و به جای آنها از طرح های اپن و دلبازتر امروزی استفاده شود. استفاده کردن از رنگ های ملایم و روشن نیز میتواند در بازسازی این خانه های کوچک فضای خانه را دلبازتر و جادارتر کند.

هزینه بازسازی خانه و ویلا چقدر می شود؟

به احتمال فراوان پرسشی که می تواند برای هر فرد قبل از شروع بازسازی ذهنش را درگیر کند این مسئله می باشد که هزینه طراحی و بازسازی خانه من چقدر می شود؟ برای این منظور شما می توانید در ابتدای کار یک قلم و کاغذ بردارید و به خانه یا ویلای خود با دقت نگاه کنید و ببینید که چه چیزهایی را در آن مکان قصد دارید که تغییر دهید. به طور مثال اگر شما فقط قصد دارید که آشپزخانه خود را بازسازی کنید، کابینت ها، کاشی و سرامیک ها، شیرآلات، لوله کشی ها و … را اندازه گیری و متر کنید و لیستی از آن ها تهیه کنید. با این کار شما می توانید نیازهای منزلتان را بفهمید و با توجه به آن الزامات اقدام به نوسازی خانه خود کنید و در این زمینه از افراد متحصص و خلاق و حرفه ای ما کمک بگیرید.

شاید مراحل نوسازی و بازسازی یک آشپزخانه یا اتاق و هر محیط مورد نظر شما از خانه و یا حتی بازسازی کل خانه در ظاهر امری بسیار پیچیده به نظر برسد زیرا شما برای بازسازی خانه و ویلا و ساختمان و یا قسمتی از آن به یک تیم حرفه ای و خلاق و نقشه دقیق احتیاج خواهید داشت. اما مطمئن باشید که با لیستی که از تغییرات مورد نظر خود که تهیه کردید و مشاوره گرفتن از تیم بازسازی خانه دکو ویزارد این مراحل به سادگی و به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد. تیم ما در ابتدا به صورت رایگان از مکان شما بازدید به عمل خواهد آورد و با توجه به تغییرات مد نظر شما، نظر کارشناسانه خود را در مورد بازسازی و هزینه های آن به شما ارائه می دهد.

نحوه محاسبه حدود قیمت برای بازسازی یا نوسازی خانه

برای نوسازی یا بازسازی یک ساختمان یا خانه، متراژ، قیمت دستمزد استادکارها، کیفیت متریال مصرفی، تاسیسات، برق کارها، تخریب فضاها و موارد دیگری لحاظ می شود. و مورد دیگر اینکه مدت زمان انجام پروژه بازسازی خانه چقدر می شود و  این مورد یک پارامتر تعیین کننده در محاسبه هزینه خواهد بود. این موارد با جزئیات کامل بر اساس طرح و بودجه مورد نظر شما در بازسازی ملک شما ارائه خواهد شد که این موارد با توجه به بودجه و شرایط مدنظر شما قابل تغییر می باشند.

بازسازی و نوسازی دیوارها

هنگامی که بحث بازسازی خانه یا ساختمان مطرح می شود اولین موردی که به ذهن می رسد تغییر رنگ دیوارها می باشد. حتی اگر افراد نخواهند در خانه خود تغییرات اساسی و کلی اعمال کنند تغییر رنگ دیوارها و تعمیر آنها باعث تغییرات عمده ای در فضا و روحیه اشخاص می شود و این مورد پارامتر مهمی در بازسازی ساختمان نیز محسوب می شود. در کشور ما تغییر طرح و رنگ دیوار ها یک رسمی از گذشته می باشد که مانند خانه تکانی نزدیک عید نوروز و یا تغییر چیدمان فضای داخلی در طی زمان های گوناگون انجام می گیرد. همان گونه که اطلاع دارید موارد متعددی به عنوان پوشش دیوارها در بازسازی خانه و ساختمان وجود دارند، کاغذ دیواری،نقاشی، سنگ دکوراتیو، شیشه تزئینی، تایل آلومینیومی و گزینه های فراوان دیگر، همه از جمله انتخاب هایی هستند که در این مرحله شما می توانید انتخاب کنید.

بازسازی و نوسازی کف ساختمان

بعد از دیوارها مورد دیگری که می تواند در بازسازی خانه و ساختمان مورد توجه و چشم گیر باشد تغییر یا تعمیر کف خانه می باشد و برای این منظور می توان گزینه های متعددی را مدنظر قرار داد. از جمله : سرامیک، پارکت، لمینت، سنگ، اپوکسی و … که هر کدام از این موارد کاربرد منحصر به فرد خود را در بازسازی ساختمان دارند. لازم به ذکر است که امروزه در خانه های مدرن کفپوشی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد که هم به لحاظ زیبایی و هم به لحاظ اقتصادی گزینه مناسبی باشد.

بازسازی و نوسازی آشپزخانه

بدلیل اینکه خانم ها زمان زیادی از روز را درون آشپزخانه سپری می کنند به همین دلیل نیز قدیم گفته اند که آشپزخانه قلب یک خانه است. به همین دلیل برای بازسازی خانه باید نگاه مخصوص و ویژه ای به آشپزخانه داشت. برای داشتن یک آشپزخانه عالی باید به همه جزئیات به دقت توجه کرد. این کار به دقت، تجربه و زحمت زیادی نیاز دارد.

به عنوان مثال اگر آشپزخانه به تخریب نیاز داشته باشد این مورد یکی از پرخطرترین مراحل در بازسازی خانه می باشد و باید به همه موارد مانند ستون ها، دیوارهای اصلی، نحوه سیم کشی برق ها و … توجه شود. نورپردازی اصولی و صحیح جلوه بسیار شیک و متفاوتی را میتواند در آشپزخانه ایجاد کند. و نتیجه بازسازی خانه را بسیار دلچسب تر می کند. مورد دیگری که در دکوراسیون آشپزخانه بسیار مهم است و بایستی مورد توجه قرار گیرد کابینت های به کار گرفته شده می باشد.

در بازسازی آشپزخانه بایستی حساسیت و ظرافت بسیار بالایی به خرج داد. این موضوع باید هم به لحاظ ساختار و کارائی اجزای آشپزخانه و هم به لحاظ زیبایی و دکوراسیون مورد توجه قرار گیرد.

بازسازی ساختمان و نوسازی تأسیسات

امور مرتبط با تأسیسات یکی از مهمترین بخش ها در امر بازسازی و نوسازی ساختمان است که باید به آن توجه ویژه ای داشت. قبل از تعمیر و تغییرات تأسیسات، در ابتدا بایستی شرایط بنا و لوله کشی و برق کشی به طور دقیق بررسی شود. این موضوع نیازمند یک تیم متخصص و حرفه ای بازسازی ساختمان است که بتواند وضعیت تأسیسات بنا را به طور کامل تشخیص دهد و بفهمد که چقدر احتیاج به تعمیر یا تغییر دارد.

به این نکته دقت داشته باشید که این مورد برای خانه شما و حتی امنیت، سلامتی و خود و خانواده تان چقدر مهم است. مورد دیگری که در تأسیسات می توان به آن اشاره نمود، حذف کردن سیستم های گرمایشی قدیمی و استفاده از سیستم های بروزتر مانند سیستم گرمایش از کف می باشد.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

بروز مشکلاتی نظیر نشتی آب و نم از مهمترین دغدغه ها در بازسازی سرویس بهداشتی و حمام می باشد که بایستی به بهترین شکل از آن جلوگیری بعمل آید. دو مورد را برای رسیدن به این هدف باید بسیار مورد توجه قرار داد: استفاده از متریال عایق با دوام بالا و به روز و بهره بردن از لوله کشی و سیستم تاسیسات مناسب می باشد.